  • ERJ-U01F1502C
ERJ-U01F1502C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U01F1502C
HK JDW NO:
590-ERJ-U01F1502C
Package:
Datasheet:
ERJ-U01F1502C
Description:
Thick Film, 15kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U01F1502C
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    170.097139μg
  • Published
    2012
  • Tolerance
    1%
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Current Rating
    500mA