  • ERJ-T06J3R3V
ERJ-T06J3R3V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-T06J3R3V
HK JDW NO:
590-ERJ-T06J3R3V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-T06J3R3V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 3.3Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-T06J3R3V
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -100/ +600ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm