  • ERJ-T06J134V
ERJ-T06J134V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-T06J134V
HK JDW NO:
590-ERJ-T06J134V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-T06J134V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-T06J134V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Tab
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    130kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TAPE, PUNCHED
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm