  • ERJ-S1TF2403U
ERJ-S1TF2403U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1TF2403U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1TF2403U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 240kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1TF2403U
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    240kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    2A
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    3.2004mm