  • ERJ-S1DF4701U
ERJ-S1DF4701U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1DF4701U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1DF4701U
Datasheet:
ERJ-S1DF4701U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 4.7kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1DF4701U
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Current Rating
    2A
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERJ
  • Published
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W