  • ERJ-S1D0R00U
ERJ-S1D0R00U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1D0R00U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1D0R00U
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 0Ohm, 0.75W 3/4W, Jumper, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9190
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1D0R00U
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    Jumper
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    0Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm