  • ERJ-S14J432U
ERJ-S14J432U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S14J432U
HK JDW NO:
590-ERJ-S14J432U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 4.3kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S14J432U
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Current Rating
    2A
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C