  • ERJ-S14F68R0U
ERJ-S14F68R0U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S14F68R0U
HK JDW NO:
590-ERJ-S14F68R0U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 68Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S14F68R0U
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    2.5mm
  • Current Rating
    2A
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm