  • ERJ-S12F1780U
ERJ-S12F1780U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S12F1780U
HK JDW NO:
590-ERJ-S12F1780U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 178Ohms, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S12F1780U
    1812 (4532 Metric)
  • Supplier Device Package
    1812
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    178Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Current Rating
    2A
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2mm