  • ERJ-S12D6492U
ERJ-S12D6492U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S12D6492U
HK JDW NO:
590-ERJ-S12D6492U
Datasheet:
ERJ-S12D6492U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 64.9kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S12D6492U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    64.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm