  • ERJ-S08F3480V
ERJ-S08F3480V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S08F3480V
HK JDW NO:
590-ERJ-S08F3480V
Datasheet:
ERJ-S08F3480V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 348Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S08F3480V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    348Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Current Rating
    2A
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm