  • ERJ-S06F5110V
ERJ-S06F5110V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S06F5110V
HK JDW NO:
590-ERJ-S06F5110V
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 511Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S06F5110V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    511Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Current Rating
    2A
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm