  • ERJ-S06D37R4V
ERJ-S06D37R4V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S06D37R4V
HK JDW NO:
590-ERJ-S06D37R4V
Datasheet:
ERJ-S06D37R4V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 37.4Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S06D37R4V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    37.4Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm