  • ERJ-S02D1543X
ERJ-S02D1543X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S02D1543X
HK JDW NO:
590-ERJ-S02D1543X
Datasheet:
ERJ-S02D1543X
Description:
ERJ Series, Thick Film, 154kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S02D1543X
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    154kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm