  • ERJ-PB6D6203V
ERJ-PB6D6203V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PB6D6203V
HK JDW NO:
590-ERJ-PB6D6203V
Datasheet:
ERJ-PB6D6203V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 620kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4931
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PB6D6203V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    620kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm