  • ERJ-PB3B4220V
ERJ-PB3B4220V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PB3B4220V
HK JDW NO:
590-ERJ-PB3B4220V
Datasheet:
ERJ-PB3B4220V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 422Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3532
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PB3B4220V
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    422Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm