  • ERJ-PB3B2101V
ERJ-PB3B2101V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PB3B2101V
HK JDW NO:
590-ERJ-PB3B2101V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ERJ-PB3B2101V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 2.1kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11540
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PB3B2101V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.1kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm