  • ERJ-PA3F1371V
ERJ-PA3F1371V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PA3F1371V
HK JDW NO:
590-ERJ-PA3F1371V
Datasheet:
ERJ-PA3F1371V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 1.37kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PA3F1371V
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.37kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    250mW