  • ERJ-PA3D3163V
ERJ-PA3D3163V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PA3D3163V
HK JDW NO:
590-ERJ-PA3D3163V
Datasheet:
ERJ-PA3D3163V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 316kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PA3D3163V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    316kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm