  • ERJ-PA2J431X
ERJ-PA2J431X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PA2J431X
HK JDW NO:
590-ERJ-PA2J431X
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ERJ-PA2J431X
Description:
ERJ Series, Thick Film, 430Ohm, 0.2W 1/5W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PA2J431X
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    430Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm