  • ERJ-PA2J101X
ERJ-PA2J101X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PA2J101X
HK JDW NO:
590-ERJ-PA2J101X
Datasheet:
ERJ-PA2J101X
Description:
ERJ Series, Thick Film, 100Ohms, 0.2W 1/5W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 83992
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PA2J101X
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm