  • ERJ-PA2F5101X
ERJ-PA2F5101X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PA2F5101X
HK JDW NO:
590-ERJ-PA2F5101X
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ERJ-PA2F5101X
Description:
ERJ Series, Thick Film, 5.1kOhm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 26937
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PA2F5101X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm