  • ERJ-P6WJ822V
ERJ-P6WJ822V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P6WJ822V
HK JDW NO:
590-ERJ-P6WJ822V
Datasheet:
ERJ-P6WJ822V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 8.2kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7809
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P6WJ822V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    500mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm