  • ERJ-P6WF36R0V
ERJ-P6WF36R0V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P6WF36R0V
HK JDW NO:
590-ERJ-P6WF36R0V
Datasheet:
ERJ-P6WF36R0V
Description:
Quantity:
In Stock : 2848
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P6WF36R0V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    36Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm