  • ERJ-P6WF2801V
ERJ-P6WF2801V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P6WF2801V
HK JDW NO:
590-ERJ-P6WF2801V
Datasheet:
ERJ-P6WF2801V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 2.8kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2666
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P6WF2801V
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhm