  • ERJ-P14F6202U
ERJ-P14F6202U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P14F6202U
HK JDW NO:
590-ERJ-P14F6202U
Datasheet:
ERJ-P14F6202U
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 62kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P14F6202U
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    62kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm