  • ERJ-P14D1651U
ERJ-P14D1651U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P14D1651U
HK JDW NO:
590-ERJ-P14D1651U
Datasheet:
ERJ-P14D1651U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 1.65kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P14D1651U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.65kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm