  • ERJ-P08J100V
ERJ-P08J100V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P08J100V
HK JDW NO:
590-ERJ-P08J100V
Datasheet:
ERJ-P08J100V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 10Ohm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2375
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P08J100V
    Select All
  • Power Rating
    660mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    667mW
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERJ
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Voltage - Rated
    500V