  • ERJ-P08F22R0V
ERJ-P08F22R0V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P08F22R0V
HK JDW NO:
590-ERJ-P08F22R0V
Datasheet:
ERJ-P08F22R0V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 22Ohm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11067
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P08F22R0V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Working Voltage
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm