  • ERJ-P06J623V
ERJ-P06J623V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P06J623V
HK JDW NO:
590-ERJ-P06J623V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-P06J623V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 62kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9811
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P06J623V
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERJ
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    62kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm