  • ERJ-P03F2941V
ERJ-P03F2941V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P03F2941V
HK JDW NO:
590-ERJ-P03F2941V
Datasheet:
ERJ-P03F2941V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 2.94kOhm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P03F2941V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.94kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm