  • ERJ-P03F1212V
ERJ-P03F1212V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P03F1212V
HK JDW NO:
590-ERJ-P03F1212V
Datasheet:
ERJ-P03F1212V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 12.1kOhm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P03F1212V
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    Flat
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm