  • ERJ-L1WUJ90MU
ERJ-L1WUJ90MU
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L1WUJ90MU
HK JDW NO:
590-ERJ-L1WUJ90MU
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ERJ-L1WUJ90MU
Description:
ERJ Series, Thick Film, 90mOhms, 1W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L1WUJ90MU
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    3.2004mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    90mOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C