  • ERJ-L08UJ51MV
ERJ-L08UJ51MV
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L08UJ51MV
HK JDW NO:
590-ERJ-L08UJ51MV
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ERJ-L08UJ51MV
Description:
ERJ Series, Thick Film, 51mOhms, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L08UJ51MV
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51mOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm