  • ERJ-L03UJ77MV
ERJ-L03UJ77MV
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L03UJ77MV
HK JDW NO:
590-ERJ-L03UJ77MV
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ERJ-L03UJ77MV
Description:
ERJ Series, Thick Film, 77mOhms, 0.2W 1/5W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L03UJ77MV
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    77mOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm