  • ERJ-B1CJR091U
ERJ-B1CJR091U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-B1CJR091U
HK JDW NO:
590-ERJ-B1CJR091U
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-B1CJR091U
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Wide 2010 (5025 Metric), 1020
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    91mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2550
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
    1020
  • Number of Elements
    3
  • Network Type
    ISOLATED
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm