  • ERJ-8GEYJ515V
ERJ-8GEYJ515V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-8GEYJ515V
HK JDW NO:
590-ERJ-8GEYJ515V
Datasheet:
ERJ-8GEYJ515V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 5.1MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 43278
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-8GEYJ515V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -400/ +150ppm/°C
  • Resistance
    5.1MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm