  • ERJ-8CWJR039V
ERJ-8CWJR039V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-8CWJR039V
HK JDW NO:
590-ERJ-8CWJR039V
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ERJ-8CWJR039V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 39mOhm, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 5299
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-8CWJR039V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    39mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, IEC60115-8
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    0.1975V
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm