  • ERJ-6RBD2801V
ERJ-6RBD2801V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6RBD2801V
HK JDW NO:
590-ERJ-6RBD2801V
Datasheet:
ERJ-6RBD2801V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 2.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 8279
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6RBD2801V
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm