  • ERJ-6ENF30R9V
ERJ-6ENF30R9V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6ENF30R9V
HK JDW NO:
590-ERJ-6ENF30R9V
Datasheet:
ERJ-6ENF30R9V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 30.9Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4011
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6ENF30R9V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    30.9Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm