  • ERJ-6ENF1430V
ERJ-6ENF1430V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6ENF1430V
HK JDW NO:
590-ERJ-6ENF1430V
Datasheet:
ERJ-6ENF1430V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 143Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 28074
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6ENF1430V
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERJ
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    143Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm