  • ERJ-6BWFR047V
ERJ-6BWFR047V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6BWFR047V
HK JDW NO:
590-ERJ-6BWFR047V
Datasheet:
ERJ-6BWFR047V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 47mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5536
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6BWFR047V
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    47mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    0.1533V
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm