  • ERJ-3RQF4R7V
ERJ-3RQF4R7V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-3RQF4R7V
HK JDW NO:
590-ERJ-3RQF4R7V
Datasheet:
ERJ-3RQF4R7V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 4.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 24930
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-3RQF4R7V
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    ERJ
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, IEC60115-8
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    0.6856V
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm