  • ERJ-3RBD6980V
ERJ-3RBD6980V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-3RBD6980V
HK JDW NO:
590-ERJ-3RBD6980V
Datasheet:
ERJ-3RBD6980V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 698Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 17180
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-3RBD6980V
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    698Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm