  • ERJ-3RBD3010V
ERJ-3RBD3010V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-3RBD3010V
HK JDW NO:
590-ERJ-3RBD3010V
Datasheet:
ERJ-3RBD3010V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 301Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-3RBD3010V
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    301Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm