  • ERJ-3GEYK156V
ERJ-3GEYK156V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-3GEYK156V
HK JDW NO:
590-ERJ-3GEYK156V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ERJ-3GEYK156V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 15MOhms, 0.1W 1/10W, ±10%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-3GEYK156V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERJ
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -400/ +150ppm/°C
  • Resistance
    15MOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm