  • ERJ-2RKF8200X
ERJ-2RKF8200X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2RKF8200X
HK JDW NO:
590-ERJ-2RKF8200X
Datasheet:
ERJ-2RKF8200X
Description:
RES SMD 820 OHM 1% 1/10W 0402
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2RKF8200X
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    820Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm