  • ERJ-2RKD26R7X
ERJ-2RKD26R7X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2RKD26R7X
HK JDW NO:
590-ERJ-2RKD26R7X
Datasheet:
ERJ-2RKD26R7X
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 26.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2RKD26R7X
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    26.7Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm