  • ERJ-2RHD2431X
ERJ-2RHD2431X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2RHD2431X
HK JDW NO:
590-ERJ-2RHD2431X
Datasheet:
ERJ-2RHD2431X
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 2.43kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2RHD2431X
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.43kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm