  • ERJ-2GEJ200X
ERJ-2GEJ200X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2GEJ200X
HK JDW NO:
590-ERJ-2GEJ200X
Datasheet:
ERJ-2GEJ200X
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 20Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2GEJ200X
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm